48. ročník Velké ceny Třince v zápase řecko-římském

TŘINEC V sobotu 19. října hala Stars hostila Velkou cenu Třince v zápase řecko-římském. Pořadatelem byl domácí oddíl TJ TŽ Třinec – Wrestling team Třinec.  Závodu se zúčastnili zápasníci ze čtyř států – České republiky, Polska, Slovenska a Chorvatska.

Spolu s domácím týmem tak nastoupilo na zápasnickou žíněnku postupně 153 soutěžících z osmnáctí mezinárodních oddílů, kteří bojovali v kategoriích žáků, kadetů a mužů. Letos byl na programu také ženský zápas.

Zájem ze strany diváků byl nemalý Průběh soutěže sledovalo, dle odhadu při ukončení, kolem 200 návštěvníků.

Ještě před nástupem prvních soutěžících na zápasnickou žíněnku, si ředitel soutěže Petr Casadio a čestný předseda třineckých zápasníků našel chvilku času,  a odpověděl na pár otázek.

 Kolik má třinecký oddíl závodníků?

 „Třinecký klub reprezentuje celkem 29 soutěžících.“

 Startují také děvčata-zápasnice?-

„Ano startují. Oproti mužům ale ve stylu ženského zápasu.“

 Jaký je rozdíl mezi mužským, tedy řecko-římským, a ženským zápasem?

„Je to také styl řecko-římský, ale zjednodušeně řečeno – je v něm zohledněna anatomie soutěžících. Zatímco muži v řecko-římském stylu mohou používat úchopy jen od pasu nahoru, tak ženy mohou používat i takzvaně útoky na nohy soupeřky.“

Co je u vás nového od minulé velké ceny?

„Máme radost z našich oddílových zápasníků, kteří loňskou 47. Velkou cenu vyhráli, a také z nově oživeného zápasnického kroužku v Jablunkově.  Kroužek už byl založen kdysi dříve, pak začal nějak stagnovat, ale díky podpoře třineckého oddílu a jeho členům Václava Fazekaše a Josefa Bojka od loňského roku začal nabírat na obrátkách. Od letošního školního roku jede naplno. A na dnešní soutěži je také 5 zápasníků, kteří startují za třinecký oddíl, ale už trénují v Jablunkově. Připomněl byl zároveň, že zanedlouho, v roce 2021, budeme slavit sté výročí založení Oddílu zápasu Třinec.“

 Výsledky této soutěže najdete zde.

 

 

 

Komentáře