7 tipů na víkend

Tak co máte v plánu o víkendu? Pokud chcete někam vyrazit, máme pro vás pár nápadů:

Ledové sochy na Pustevnách

Je to sice mimo náš region, ale určitě nebudete litovat, když se vydáte na Pustevny. Je tam poslední víkend festivalu ledových soch. 8 řezbářů zde zpracovalo 44 tuny ledu. Více informací najdete zde.

Caveman

Máme tu i něco pro zasmání. Třinecká Trisia v úterý 23.1. zve na one man show Caveman. Uvidíte slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví. Lístky můžete koupit zde, ale pospěšte si, zůstalo jich už málo.

Petra Hůlová v knihovně

V pátek 19. 1. od 19.00 se v Café Čítárna uskuteční autorské čtení Petry Hůlové v rámci projektu Spisovatelé do knihoven. Jedná se o společný projekt Asociace spisovatelů a jedenácti knihoven po celé České republice. Od září 2017 do června 2018 se v knihovnách představí 10 autorů prózy a poezie čtením a debatou. Petra Hůlová je jednou z nejvýraznějších autorek mladé generace české literatury je držitelkou několika literárních ocenění včetně Magnesie Litery, Ceny Josefa Škvoreckého nebo Ceny Jiřího Ortena.

Filmový večer v Lomné

Zážitkové centrum Ursus v Dolní Lomné vás zve na filmový večer. V pátek 19.1. se bude od 17:30 promítat dokumentární film Natura 2000. Po něm bude následovat film Přírodní park Moravice.

O Rusku na Ostrým

V pátek se také můžete vydat na horskou chatu Ostrý, kde od 18 hodin budou Gabriela Jurzykowská a Kamila Matějíčková vyprávět o Rusku, o tom, jak vypadá Moskva a Petrohrad očima dvou studentek.

Kolędy i muzyka sakralna

Chcecie jeszcze posłuchać kolęd? Macie ku temu okazję już w najbliższy piątek o godz. 18:30. W Czeskim Cieszynie w kościele katolickim odbędzie się koncert kolęd i muzyki sakralnej w wykonaniu Polskiego Kameralnego Chóru Mieszanego „Ad Dei Gloriam“. W programie polskie kolędy dawne i tradycyjne, włoskie i hiszpańskie utwory bożonarodzeniowe oraz muzyka sakralna. Dyryguje Beata Brzóska.

Koncert Przemka Orszulika

V pátek v Čítárně a kavárně Avion se můžete těšit na koncert mladého a nadaného zpěváka, frontmana oblíbené kapely Ampli Fire. Uslyšíte známé skladby a taky vlastní tvorbu Przemka Orszulika, tentokrát za klavírního doprovodu. Začátek v 18 hodin.

Komentáře