TŘINEC Jedním z hostů filmového festivalu Jeden svět 2018 bude v Třinci novinářka Saša Úhlová, autorka českého dokumentárního snímku Hranice práce.

Spolu s ní přijede do Třince i režisérka filmu Apolena Rychlíková. Snímek Hranice práce zahájí 11. ročník festivalu, kterého tématem je „aktualizace systému“.

Pořadatelé i letos připravují zajímavé filmy, doprovodné akce. Inspirovat nás budou pomoci 15 dokumentárních filmů se speciálními hosty – režiséry a režisérky, protagonistky a protagonisty, se kterými mohou diváci vášnivě debatovat.

Proč právě aktualizace systému? „Slovem roku se podle slavného Collinsova slovníku stal výraz „fake news“. Lži, dezinformace a mediální manipulace jsou jedním z největších problémů současného světa. Informace se na nás valí ze všech stran. Život v informačním věku na člověka klade vysoké nároky – rozlišovat, co je pravda a co není, sdílet, komentovat, mít názor. Právě proto chce 20. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět připomenout, že je potřeba najít si čas na zpracování potřebných informací,“ vysvětlují pořadatelé.

Festival začne ve středu 4. 4. v 19.00 v Kině Kosmos českým dokumentárním snímkem Hranice práce, jehož debaty se zúčastní režisérka Apolena Rychlíková a novinářka Saša Uhlová.

Komentáře