Advent v Třinci

TŘINEC Adventní koncerty, sváteční osvětlení, mikulášský jarmark – to vše se chystá v Třinci v prosinci.

Sváteční atmosféru si můžete vychutnat už v neděli 3. prosince, kdy náměstí Svobody ovládne Třinecký mikulášský jarmark. Na příchozí bude čekat od 10:00 do 18:00 hodin kromě množství stánků se svátečními dekoracemi či voňavými specialitami také bohatý doprovodný program.

Příchozí se mohou těšit na vystoupení studentského orchestru z Frýdku-Místku Šuba Duba band, kapelu Veselá bída, vystoupení žáků ZUŠ Třinec, Štývarova dětského sboru a společné koledování.

Bude i pohádka pro děti, pošta pro Ježíška a vánoční dílničky. Bohatý program jarmarku uzavře v podvečer vystoupení zpěváka Milana Peroutky s kapelou Perutě.

Neodmyslitelnou součástí jarmarku bude v 16:30 i slavnostní rozsvícení vánočního stromu za účasti starostky města Věry Palkovské a zástupců církví.

Na náměstí bude rušno až do Vánoc. Mikulášský jarmark vystřídají o několik dní později Třinecké adventní podvečery, které budou navozovat sváteční náladu v Třinci od pondělí 11. do pátku 22. prosince.

„Denně od 15:00 do 19:00 hodin Vás přivábí vůně různých druhů punčů, svařeného
vína, netradiční kávy a dalších dobrot, děti ochutnají horkou čokoládu, dětský punč či
výborné koláče,“ uvádí Šarka Szlaurová, tisková mluvčí třinecké radnice.

O příjemné hudební zpestření se denně postarají nejen místní soubory a kapely (Stanley´s Dixie Street Band, Hutnik, Gorol, Liberda  Gang, ZUŠ Třinec, STS, Cafe 80 / Witch Hammer, Sound Mates, DJ Tomáš Srp Novák se saxofonistou a další).

Komentáře