Akce na víkend

REGION Už máte nějaké plány, co dělat o víkendu? Pokud ne, nechte se inspirovat. 

On-line přenos výsledků voleb prezidenta

V pátek a sobotu je druhé kolo voleb. Volební místnosti se otevřou v pátek v 14 hodin, volit můžete do 22 hodin. Když se nedostavíte k volbám v pátek, můžete ještě jít volit v sobotu od 8 do 14 hodin. A poté se vydejte do parku A. Szpyrce v Jablunkově, kde se bude čekat na vyhlášení výsledků voleb. Bude tančit Zaolzi, zahrají Jablunkovanka, Lipka a Jackové. Můžete se také těšit na koncert Bidonu a Blafu.

Plesy, plesy, plesy

Někteří se budou tento víkend bavit na plesech. V sobotu se koná myslivecký ples v Písečné. V Bocanovicích bude v sobotu Bal pod Bocónym, tentokráte U Maryny, vystoupí na něm Suszanie. V Neborech budou na Balu tančit členové souboru Oldrzychowice.

Přednáška o školách typu Sudbury

Ještě dnes se můžete vydat do třinecké knihovny na povídání o tom, jak se zakladatelům lesní školky Hrádeček splnil sen a mohli navštívit Sudbury Valley School v USA. Začátek v 16.30.

Salvador Dalí v muzeum

Ti, kteří obdivují tvorbu Salvadora Dalího, se můžou v pátek zajít podívat do Muzea Třineckých železáren a města Třince na výstavu jeho děl. „A kdyby se na výstavu chtěli podívat rodiče s dětmi, určitě je nadchne Pimprlárium ve Velké výstavní síni. Vypůjčili jsme si poklady Divadla loutek v Ostravě a připravili interaktivní výstavu loutek a scénografie,“ zve vedoucí muzea.

Lyžování

Můžete se také vydat na lyže. Jezdí se v Bukovci v Kempalandu, v Mostech ve Ski areálu. Určitě si také zalyžujete v Istebne na Złotym Groniu.

Karneval pro nejmenší

V neděli zve jablunkovská farnost děti na farní karneval do Domu PZKO. Začátek je naplánován na 14 hodin.

Polonéza na náměstí

Pokud budete v pátek v Cieszyně, zajděte v poledne na náměstí. Žáci škol z Těšína tu budou tančit polonézu. Pořadatelé chtějí získat rekord Polska v největším počtu párů, které tančí polonézu. Aby se jim to povedlo, musí na náměstí tančit minimálně 420 párů.

 

Komentáře