Aktuální info k smrti cyklisty

Ilustrační foto

MOSTY U JABLUNKOVA V úterý 23. února dopoledne v Mostech u Jablunkova v důsledku dopravní nehody zemřel 67letý cyklista. Policie ve stejný den zadržela 28letého řidiče, který cyklistu srazil a z místa nehody ujel.

O úterní dopravní nehodě jsme psali zde. Nyní přinášíme informace, které poskytla Policie ČR.

K smrtelné dopravní nehodě došlo na silnici II. třídy č. 474 tak, že cyklista, který po této cestě jel, byl u jednoho ze zdejších rodinných domů sražen řidičem osobního auta značky Škoda Fabia. Po nárazu a pádu na zem utrpěl poranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. To ovšem řidič auta nevěděl, neboť po dopravní nehodě vůbec nezastavil a nesnažil se poskytnout sraženému muži první pomoc. Prostě odjel ve směru k hraničnímu přechodu se Slovenskem.

Po oznámení daného případu se na místo dostavili nejen policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku, ale také i frýdeckomístečtí kriminalisté. Po chvíli byl předmětný automobil, který měl účast na smrtelné dopravní nehodě, vypátrán službu konající autohlídkou z Obvodního oddělení v Jablunkově, a to v obci Mosty u Jablunkova. Ve vozidle ani v bezprostředním okolí nálezu automobilu se nezdržovala ani nepohybovala žádná osoba a po řidiči vozu bylo okamžitě vyhlášeno pátrání – uvedl komisař René Černohorský.

Policisté řidiče vypátrali ve stejný den a těsně před osmnáctou hodinou zadrželi. Ukázalo se, že z místa nehody ujel 28letý muž  z Frýdeckomístecka, který po provedení nutných procesních úkonů ze strany policie, byl v pozdních večerních hodinách téhož dne umístěn do policejní cely v budově třineckých policistů.

Celá záležitost je nadále intenzivně prošetřována a prověřována ze strany frýdeckomísteckých policistů a kriminalistů pro důvodně podezření z naplnění skutkových podstat přečinů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku – uzavřel Černohorský.

Ilustrační foto jscted.cz

Komentáře