Alej dobra se rozrostla o další stromy

HRÁDEK  Alej dobra v Hrádku nad zvoničkou sv. Izidora se v neděli opět rozrostla o tři jabloně. Stromy byly vysazeny osobnostem z Jablunkovska, kteří pro druhé udělali něco dobrého.

Kterým osobnostem vyroste jabloň?

Oceněný byl monsignore Adam Rucki z Bukovce, který je knězem. V roce 2012 mu udělil papež Benedikt XVI titul monsignore, což znamená Kaplan Jeho Svatosti. Setkání s ním vás obohatí. Je velice inspirující.

Další osobností je Ivo Konvička. Díky němu má moderní pětiboj v Bystřici silné kořeny. Jeho svěřenci získali nespočet medailí nejen z republikových šampionátů, ale i z evropských či světových. Konvička svou osobností dokáže mladé lidi pro tento sport nadchnout.

Vysazenou jabloň má rovněž Karel Pilch z Hrádku, který po celý svůj život rozdává lidem dobrou náladu a optimismus. Dětem na Jablunkovsku zdarma postavil přes 30 dřevěných vláčků, kterými ozdobil mnohá dětská hřiště.

Alej dobra vznikla z iniciativy Anny Rychtárkové z chaty Hrádek s pomocí obce. Starostové všech obcí na Jablunkovsku si v roce 2014 vysadili své odrůdy jabloní. Od té doby se alej každý rok rozrůstá o další tři stromy. Osobnosti vybírá Sdružení obcí Jablunkovska.

 

Komentáře