Babiš se přijede podívat, kde hořel gutský kostelík

TŘINEC Vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem navštíví v úterý 24. a ve středu 25. dubna Moravskoslezský kraj. Těsně před odjezdem zamíří také do Třince.

Kromě jiného bude její poslední zastávkou v Třinci okolo 15 hodiny ve středu místo, kde stával gutský kostelík.

Dvoudenní program vlády je naplánovaný minutu po minutě. Navštíví společnosti OKD a Arcelor Mittal, hejtmanství, Moravskoslezské inovační centrum, Dolní oblast Vítkovic, poté se setkají se starosty měst a obcí a v úterý podepíše 1. místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec dobrovolnou dohodu se zástupci Třineckých železáren.

Druhý den vládu čeká návštěva Bílovecké nemocnice, Letiště Leoše Janáčka Ostrava, Frenštát pod Radhoštěm, Pustevny, Střední odborná škola Frýdek-Místek, Domov Březiny v Petřvaldu a v Třinci bude hlavním tématem dopravní infrastruktura.

Do Moravskoslezského kraje přijedou předseda vlády Andrej Babiš, první místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec, ministryně financí Alena Schillerová, ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner, ministr dopravy Dan Ťok, ministr zemědělství Jiří Milek, ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ministr kultury Ilja Šmíd. Části programu se zúčastní také vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.

Kabinet Andreje Babiše chce postupně navštívit všechny kraje České republiky. V jednotlivých regionech premiér a členové vlády pojedou na místa, kde se kraje potýkají s problémy, a vláda by mohla pomoci.

„Chceme se zaměřit na řešení problémů přímo na místě, a proto je pro nás důležité, abychom nejednali pouze v Praze, ale navštívili všechny kraje a místa, kterých se dané potíže týkají. Mezi naše prioritní témata patří vybudování dopravní infrastruktury i financování regionálního školství. Každý region má ale svá konkrétní témata a nyní bude příležitost, aby se jimi vláda zabývala,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

Tématy v krajích budou například doprava a infrastruktura, zdravotnictví, obnova kulturních památek, sportoviště či školství. Jednotliví členové vlády navštíví samostatně místa, která se dotýkají jejich resortu. Vláda jako celek pak bude jednat s vedením kraje.

Jana

Komentáře