Beskydská sedmička byla odstartována

TŘINEC Včera večer z třineckého stadionu odstartoval jeden z nejpopulárnějších extrémních závodů v ČR.

Trasa B7 vede přes vrcholy Velký Javorový, Ropice, Travný, Lysá hora, Smrk, Čertův mlýn, Radhošť. Iniciátorem a hlavním organizátorem B 7  je český horolezec Libor Uher. 

Přesně ve 22.00 odstartoval jubilejní 10. ročník. Nejprve stadion za zvuků bubnů a světel ohňostroje opustili jednotlivci, na které čekala 101,5 km dlouhá trať. Patnáct minut po nich se na 91,5 km dlouhou trasu vydaly dvojice.

O start v závodě je vždy obrovský zájem. Registrace je vyprodána během chvilky. Po otevření registrace v průběhu pár desítek minut na startovní listině bylo zapsáno cca 3 000 sportovců, amatérů, nadšenců z řad široké veřejnosti.

„Na Beskydskou sedmičku jdu již popáté, je to jakýsi pomyslný vrchol naší sezóny, je to opravdu u nás topka. Jaké mám ambice? Dojít do cíle s úsměvem a za světla,“ sdělil Lukáš na startu závodu.

„Beskydská sedmička je jedním z našich cílů, člověk trénuje, snaží se, tak si chce vyzkoušet, kam se letos posunul. Mou touhou je doběhnout do cíle do 14 hodin. Letos běžím sólo, abych to nikomu nekazil,“ ambiciózně a s úsměvem se podělil o své touhy další ze závodníků Beskydské sedmičky.

„Vloni jsem to nedošla, tak si to letos chci vyzkoušet ještě jednou. Hlavně si to chceme s parťačkou užít. Každou volnou chvíli jsme se snažili využít k tréninkům, hodně jsme běhaly do kopců, trénovaly jsme seběhy, tak uvidíme, doufáme, že cíl uvidíme, překonat sama sebe,“ sdělily holky z Plzně.

Dřina, pot, puchýře, bolest, krize, ale i euforie z vítězství – mnohdy nad samým sebou – to všechno spojuje Beskydská sedmička

Do cíle doběhl už první závodník Marek Causidis v neuvěřitelném čase 11:17:31!!!

Druhý skončil Marián Priadka – 11:34, na třetím místě doběhl Petr Žákovský s časem 11:56:38.

Ve dvojicích jako první proběhli cílem Bezděk Kamil s Markem Novotným v čase 11:58:51.

Obrovská gratulace!!!

Komentáře