Beskydský Dogmaraton se blíží, registrace trvá

GUTY Další ročník Beskydského Dogmaratonu, který je zařazen do mistrovství České republiky v tomto sportovním odvětví, se bude konat 10. září. Start a cíl bude jako vždy v areálu PZKO v Gutech.

V letošním roce jsme si připravili pro závodníky tři trasy Dogmaratonu. Nejdelší trasa, dlouhá  42km s převýšením 1 840 metrů, je zařazena do seriálu Mistroství ČR v Dogmaratonu. Trasa Short bude 23 km dlouhá s převýšením 845 metrů. Nejkratší trasa Mini, dlouhá pouze 6,5 km s převýšením 295 metrů, je známa s předstihem a závodníci si prakticky jen oběhnou Gutský vršek.  Trasy Short a Dogmaraton se závodníci dozvídají až v den závodu a je to pro ně překvapení, jelikož se trasa každý rok mění, ale trasy vedou obvykle kolem Javorového a okolí – uvedl za pořadatele Michael Tomanek.

Letos se Dogmaraton, tedy závod, ve kterém společně startují čtyřnohý mazlíček a jeho pán, se bude konat počtvrté. Závod měl každoročně i charitativní podtext, kdy část startovného putovala na vybraný projekt. Stejně tomu bude i letos. –  V letošním roce jsme se rozhodli podpořit poradnu rané péče LYDIE z Českého Těšína, která se věnuje především dětem ve věku do sedmi letsdělil Tomanek.

Registrace trvá do 31. srpna. Podrobnosti o závodě včetně registračního formuláře najdete zde.

Komentáře