Běžec Suszka se vrátil ze světového šampionátu. Těší se na bůček se zelím a knedlíkem

NÝDEK Bez medaile, zato se spoustou zkušeností k nezaplacení se vrátil ze světového šampionátu v překážkovém běhání Tomáš Suszka z Nýdku.

Nejlepší borci z celého světa vyznávající překážkové běhání si dali dostaveníčko v Kelvedon Hatch na okraji Londýna. Členem české výpravy čítající přes 50 závodníků byl i Tomáš Suszka z Nýdku.

V pátek na tříkilometrové trati s 24 překážkami dosáhl času 19:47, skončil 43. v elitní divizi, přičemž byl čtvrtým nejlepším Čechem, den poté 15 kilometrovou trat se 100 překážkami zdolal v čase 2:17:45 a obsadil 121. místo.

Je to asi můj nejhorší výsledek v letošní sezoně. Na pátém kilometru jsem dostal křeče do pravého lýtka, a bylo v podstatě po závodě. Ani běžecky to nebylo moc dobré. Asi se na mě podepsala angína, těsně před mistrovstvím jsem dobral antibiotika,“ přemítal Suszka.

Své vystoupení na ostrovech si představoval jinak, přesto našel i nějaká pozitiva. „Odvážím si zkušenosti k nezaplacení. Udělám vše pro to, abych příští rok odjel na ME do Polska a na MS do Švýcarska co nejlépe připravený,“ přislíbil.

Všestranný sportovec (fotbalista, florbalista, hokejista) má po sezoně. Nyní si dopřeje měsíční pauzu a posléze se vrhne do přípravy na další sezonu. Předtím si však trochu dopřeje, protože jak se už dříve svěřil, panáka „něčeho ostřejšího“ si nedal už rok.

Každým dnem se sestře narodí mimčo, to si zaslouží zapít. Těším se na pečený bůček se zelím a knedlíkem a také na Tulamorku s kolou,“ pousmál se Suszka.

Komentáře