NÝDEK Úžasnou sezonu prožila běžkyně na lyžích Jola Byrtus. Odchovankyně SKI Mosty získala dva tituly mistryně ČR – na klasické trati i s hromadným startem.

Letošní sezona byla přímo neuvěřitelná. I když jsem musela narychlo změnit klub i školu, stálo to za to. Hned po novém roce jsem se nominovala na EYOF-y do Sarajeva. Z nominace a účasti na tomto významném sportovním klání mám asi největší radost. Byl to úžasný zážitek, bylo to skvělé reprezentovat ČR a zažít skoro olympijskou atmosféru. V Českém poháru jsem se na dlouhých tratích umísťovala vždy na předních příčkách. Velkou zkušeností pro mne byla i účast na OPA-games ve švýcarském Les Brassus, což je vlastně B-seriál Světového poháru,“ sdělila Jola Byrtus své dojmy z letošní povedené sezony.

Posledním republikovým závodem letošní sezony běžeckého lyžování bylo Mistrovství ČR a Český pohár dorostu a dospělých na Horních Mísečkách.

Mistrovství se mi povedlo úplně podle svých představ. Závodilo se na dlouhých tratích (5 a 10 km), což mi vyhovuje. Jelo se mi skvěle a nakonec jsem si doběhla pro dva tituly Mistryně České republiky klasicky i s hromadným startem. Tento skvělý výsledek jsem si uvědomila až cestou domů, s celou sezonou jsem nesmírně spokojená,“ dodala Jola Byrtus.

Trochu si odpočinu a pak začne kolotoč tréninků, soustředění, ale už se na to velice těším,“ uzavřela dvojnásobná šampiónka.

Komentáře