Blesk zapálil dřevěný dům ve Vendryni

VENDRYNĚ Po zásahu bleskem začal hořet dřevěný rodinný dům ve Vendryni. Škoda způsobena požárem byla předběžně vyčíslena na 3 miliony korun.

Hořet začalo v pátek, krátce po půl čtvrté odpoledne. Hasiči vyslali na místo požáru pět hasičských vozů.  V době příjezdu hasičů už hořela střecha a podkroví domu. „Na místo byly následně povolány další hasičské jednotky a technika, včetně velkoobjemových hasičských cisteren,“ uvedl Marek Gašparín, tiskový mluvčí HZS MSK.

Postupně bylo na místo události vysláno 11 hasičských vozů. Hasičům se požár podařilo lokalizovat krátce po 18:00 hodině. Požár zasáhl střechu a podkrovní části roubenky. Naštěstí se hasičům podařilo zabránit rozšíření požárů do dalších části rodinného domu.

I když se hasičům podařilo požár zlikvidovat ještě v průběhu pátečního podvečeru, celou noc na místě zůstali dobrovolní hasiči, kteří zajišťovali dohled požářiště.

Na likvidaci požáru se celkem podílelo 8 hasičských jednotek. Kromě profesionálních hasičů HZS Moravskoslezského kraje ze stanic Třinec, Nošovice a Frýdek-Místek to byli dobrovolní hasiči z Vendryně, Bystřice, Třince – Gutů, Jablunkova a Nýdku.

Komentáře