Bránu semifinále otevřel Cienciala. Pomáhal mu Kovařčík

TŘINEC Nejvyšší výhra sezony, extraligový rekord Davida Ciencialy v počtu asistencí, premiérový hattrick Ondřeje Kovařčíka, vítězná bitka Tomáše Linharta a báječná atmosféra – zkrátka bylo to nejpovedenější vystoupení Ocelářů v letošním ročníku.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC DYNAMO PARDUBICE 8:1

V opatrné úvodní třetině Východočeši odolávali, ale posléze s nimi nabuzení Oceláři udělali krátký proces. Excelentní kolektivní výkon celého týmu „nabourali“ dva mladí útočníci – Ondřej Kovařčík slavil premiérový hattrick v elitní soutěži a David Cienciala nastřádal sedm asistencí. Stejného počtu bodů (5+2) naposledy dosáhl vsetínský Tomáš Sršeň – před 21 lety taktéž proti Pardubicím (10:1).

„Asi mi bude chvíli trvat, než mi tohle dojde. Sám to nechápu. Prostě, co jsem tam nahodil, to tam kluci výborně zametli. Tohle je pro taťku. Já ten hokej hraju pro něho a myslím si, že se na mě dívá a byl by pyšný,“ vykládal hráč utkání David Cienciala.

Tolik bodů prý naposled posbíral v žácích. „Vnímal jsem to, protože tohle jsem zažil tak v šesté sedmé třídě naposledy. Kluci si ze mě utahovali, že jsem to hrál jako v přípravce,“ usmál se Cienciala.

Oceláři si zahrají semifinále po třech letech.

BRANKY A NAHRÁVKY: 21. Marcinko (Rákos, Doudera), 26. O. Kovařčík (Cienciala, Linhart), 29. Adamský (Krajíček, Cienciala), 36. Svačina (Cienciala), 38. Vlach (Cienciala, O. Kovařčík), 44. Polanský (Cienciala, Krajíček), 54. O. Kovařčík (Cienciala), 56. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Cienciala) – 59. Treille (Rolinek). Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:8, Linhart – Tomášek oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Třetiny: 0:0, 5:0, 3:1. Konečný stav série: 4:3.

TŘINEC: Hrubec – Krajíček, Doudera, Roth, Musil, Matyáš, Linhart – Petružálek, Marcinko, Rákos – Hrňa, Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Cienciala, M. Kovařčík – od 41. navíc Kvasnica. Trenéři: Varaďa a Zadina.

PARDUBICE: Kacetl (36. Klouček) – Wishart, Cardwell, Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – M. Beran, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Marosz, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký

Komentáře