Břišní tanečnice se připravovaly na novou sezónu

DOLNÍ LOMNÁ Bříšní tanečnice TŠ Khatiana z Bystřice pod vedením Khatiany Dubské ladily formu na příští sezónu v Dolní Lomné v hotelu Pod Akáty. Soustředění se zúčastnilo 25 děvčat.

„Soustředění organizujeme každý rok. Pilujeme hlavně techniku a věci, které holkám moc nejdou. Po snídani máme rozcvičku, rozehřátí, protažení, pak se zaměřujeme na baletní prvky – arabesky, točky. Pak se začínáme učit nový tanec. Nejdřív kroky, pak to spojujeme do choreografie. Po obědě máme odpolední klid. Odpoledne jedeme celý kolotoč znova. Pak mají holky hodinku a půl samostatnou práci, včera jsme hrály divadlo, dnes například vytvářely modely z toho, co měly tady k dispozici, to je moc baví. Po večeři hrajeme hry, pak máme noční klid,“ sdělila trenérka Khatiana Dubská.

„Soustředění v létě máme každý rok, moc rádi tu chodíme, protože konečně po těch dvou měsících vidíme své kamarádky. Hlavně si můžeme zatančit, i když je to náročné, protože jsme měly tak dlouhou přestávku, ale zvládáme to,“ sdělila své dojmy ze soustředění Ema Moderová.

 „Těšila jsem se na holky, jsou skvělé, máme tady skvělou partu, se kterou zažijeme spoustu legrace. Ale hlavně máme tu nejúžasnější paní trenérku, která nám rozumí,“ s úsměvem dodala Anička Ciencialová.

„Holky jsou skvělé, snaží se poctivě dělat všechno, co se tady učíme. Vždy na soustředění zveme extérní lektorku. Letos k nám přijela tanečnice z Polska, ukázala nám práci s nohama. Pro tanečnice to byla příjemná změna. Připravujeme se na novou sezónu, která vrcholí Mistrovstvím České republiky,“ dodala Dubská.

Od září holkám z TŠ Khatiana začínají pravidelné tréninky.

 

Komentáře