Bronz z EYOF míří do Nýdku. Zásluhu na něm má i Anna Milerska.

NÝDEK V Itálii se tento týden konal  Evropský olympijský zimní festival mládeže.  Sešly se tam výpravy z 47 evropských zemí, aby bojovaly o nejlepší umístění v zimních sportech. Českou republiku reprezentovalo 79 sportovců ve věku od 14 do 18 let (ročníky 2006 a 2005). Nominaci na tuto prestižní akci získala i Anna Milerska z Nýdku, která o nejlepší umístění bojovala v běhu na lyžích.

Anna Milerska, odchovankyně SKI MOSTY (nyní členka FENIX SKI KLUB JESENÍK), účast na vrcholné akci si zajistila třetím místem v Českém poháru.

V intervalovém závodě klasickou technikou si Milerska dojela pro nádherné 19. místo. Ve sprintech klasickou technikou skončila na 20. místě.

„Byl to jeden z nejtěžších závodů, který jsem, kdy jela, ale dala jsem ze sebe všechno a s výsledkem jsem spokojená. Lyže jsem měla skvěle připravené, což v takových podmínkách není samozřejmost,“ prozradila Milerska, která ještě netušila, co ji čeká v pátek.

V pátek měli běžci na lyžích před sebou poslední závod na evropském olympijském festivalu v Itálii. Do smíšené štafety nastoupila čtveřice ve složení Jonáš Hellmich, Matěj Kožnar, Hana Randáková a Anna Milerská. Od začátku do konce to byla pořádná jízda. Česká reprezentace nakonec do cíle doběhla jako třetí v pořadí a zařídila tak bronzovou medaili na EYOF.

Anna Milerska bojovala na závěrečném úseku.

„Po tom, jak se nám na prvních úsecích vedlo, tak jsem byla nadšená, ale zároveň hodně nervózní, abych to týmu nepokazila,” říkala po závodě. Nakonec však všechno zvládla na jedničku s hvězdičkou. V závěrečném finiši překonala Italku i Švýcarku a senzačně dovezla do cíle bronzovou placku z EYOF!

„Atmosféra byla super a celý závod mě to hnalo kupředu. Děkuji všem, kteří nás podporovali a našemu týmu,“ uzavřela česká závodnice.