Bystřice děkovala. I za život

BYSTŘICE Jan Borski stál včera v Bystřici před obecenstvem jen díky dvěma lidem. Zachránili ho. Takže zatímco obec děkovala sportovcům za skvělé výkony, předsedovi, trenérovi nebo třeba za obchvat, on sám děkoval za život.

„Zastavilo se mi srdce. Naštěstí byli na blízku lidé, kteří mě nenechali umřít. Milan Pavlík a Irena Wojnarová. Deset minut mi dělali masáž srdce, než přijela sanitka, kterou zavolal třetí člověk. Umíte si asi představit, jak to bylo náročné,“ řekl Borski s tím, že se druhý den probral na ARO a teprve tehdy si vyslechl, co se mu stalo.

Jan Borski.

V žertu dodal, že masáž srdce prováděl pár tak důkladně, že ještě po roce, když se nadechne, ho bolí žebra. „Kdyby se vám něco stalo a tito dva lidé budou nablízku, můžete si být jistí, že vás nenechají odejít na onen svět,“ zmínil ještě Borski.

Irena Wojnarová (vlevo).
Milan Pavlík. (vlevo)

In memoriam a další díky

Obec ocenila in memoriam Miloše Harviše za vynikající výsledky v době, kdy dělal předsedu ZO Českého zahrádkářského svazu.

Miloš Harviš.

Dále mladou mažoretku Barboru Pietrovou z Písku za 3. místo na mistrovství světa pro rok 2017 v mažoretkovém sportu. Také vedoucí trenérku skupiny břišních tanečnic Bystřice Kateřinu Dubskou. Holkám se daří.

Barbora Pietrová.

Barbara Lebeda, Aneta Olszarová a Ema Moderová si přišly pro poděkování za titul mistryně světa pro rok 2017 v kategorii trio orient folk a titul mistryně Evropy pro rok 2017 v kategorii malá skupina – bollywood. Tiffany Sajdok pak za to samé a navíc za titul vicemistryně Evropy pro rok 2017 v kategorii sólo – bollywood.

Za titul juniorského mistra Evropy a vicemistra světa pro rok 2017 v moderním pětiboji si děkuji zasloužil Marek Grycz.

Ivo Konvička slyšel potlesk za vynikající výsledky dosahované ve funkci vedoucího trenéra SC Bystřice.

Mezi oceněnými byla starostka Třince Věra Palkovská a senátor Jiří Cienciała, kterým všichni děkují za maximální úsilí při stavbě obchvatu.

Jana

Komentáře