Bystřice má svého hrdinu

old brick and concrete deep well

BYSTŘICE Na čtvrtek 5. listopadu Aleš Trombik z Bystřice zřejmě jen tak nezapomene. Když se totiž večer vracel z práce domů, díky své duchapřítomnosti a odvaze zachránil sousedovi život.

Dle dostupných informací událost se odehrála ve čtvrtek v pozdních večerních hodinách v Bystřici poblíž lokality Hradecké zadky. Aleš Trombik se právě vracel z odpolední směny domů, když zaslechl volání o pomoc. Volala sousedka, jejíž labilně psychicky syn skočil do studny a topil se. Pan Aleš bez ohledu na vlastní zdraví a bezpečí bleskově zakročil – jednou rukou chytil topícího se muže, druhou ve 22.45 hod. vytočil 112. Muže ve studni pak držel až do příjezdu záchranných složek.

Pan Aleš Trombik si zaslouží úctu a obdiv nás všech. Nejenom riskoval své zdraví aby sousedovi zachránil život, ale když viděl, že postižený je již v záchranářských rukou, odešel, jako by se nic nestalo. Tento hrdinský čin samozřejmě nezůstane ze strany obce bez povšimnutí – okomentoval nevšední událost starosta Bystřice Roman Wróbel.

ilustrační foto

Komentáře