Charitativní bazar opět pomohl dětem

TŘINEC Inspirace, pár nechtěných kousků v šatníku, spokojenost na všechny strany a finanční pomoc. Tak by se dal popsat bazar dámského oblečení, který se v restauraci Zobawa konal již posedmé a tentokrát pomohl handicapovaným dětem částkou 16 tisíc korun.

„Inspirovaly mne dětské bazárky, za které jsem jako máma byla vděčná. Když jsem stála před svou skříní s oblečením a nemohla si vybrat, co si obléknu…řekla jsem si, že by to chtělo změnu. Ale bylo mi líto ještě hezké věci vyhodit a napadlo mne uspořádat s kamarádkami takový menší bazárek,“ zavzpomínala Jana Olszarová, iniciátorka a hlavní organizátorka celé akce.

Od prvního ročníku byl o bazárek velký zájem a s každým rokem se dostával do širšího povědomí.

„Samotný bazar na místě připravujeme dva dny. Ale celou akci zorganizovat, zajistit tým lidí, není tak jednoduché. S přípravami začínám minimálně dva měsíce předem. Máme vždy kolem stovky prodávajících, ti se musí zaregistrovat. Je potřeba vyřídit neskutečné množství emailů,“ pokračovala Olszarová.

Dva dny před otevřením bazárku začíná „práce v terénu“ – je třeba přivézt vše potřebné, desítky stojanů na oblečení, věšáky, botníky, kabinky, zrcadla, různé kancelářské potřeby atd. Pak probíhá příjem oblečení od prodávajících, každý kus se musí zaregistrovat a označit prodejním štítkem. Bývá to i kolem 3500 kusů oblečení. Co se neprodá, vrácí se majitelkám. Práce je opravdu dost.

Tento bazárek však není pouze o prodeji a koupi, má i hlubší smysl. Výtěžek z prodeje je totiž každoročně předán spolku „Nikdy nejsi sám“, který se věnuje zdravotně postiženým dětem. Letos podpora vyšplhala na krásných 16 tisíc korun. Během sedmi ročníků realizace bazárku se podařilo věnovat spolku „Nikdy nejsi sám “ celkem již 69.000 Kč.

„Bazárek dělá radost kupujícím, prodávajícím a dětem. Přijdou ženy, nakoupí si krásné věci za dobré ceny a jsou šťastné. Dále jsou tu ženy, které svoje věci prodávají, mají dobrý pocit, že si něco vydělají a oblečení bude sloužit dál. Pak je tady další radost, a to jsou děti ze spolku „Nikdy nejsi sám“, kterým věnujeme výtěžek z prodeje. Byla by strašná škoda něco takového nedělat. Zároveň mám obrovskou radost z toho, že se akce dostává do povědomí veřejnosti čím dál víc, až mne to samotnou překvapuje,“ přiznala Olszarová. 

Komentáře