Chceme potvrdit loňskou vydařenou sezonu, říká kouč Varaďa

TŘINEC Za účasti viceprezidenta klubu Jana Czudka, sportovního ředitele Jana Peterka, trenéra Václava Varadi a kapitána Lukáše Krajíčka ve Werk Aréně proběhla tisková konference Ocelářů před vstupem do nové sezony. Briefink za účasti dvou desítek novinářů vedl tiskový mluvčí Radim Sajbot.

V předchozím ročníku se Oceláři potřetí stali extraligovými vicemistry. „Bude to náročná sezóna, která nás čeká,“ zdůraznil hlavní trenér Ocelářů Václav Varaďa. K letošní premiéře jeho chráněnci nastoupí na kluzišti Zlína.

Zlín pro nás je vždy specifický soupeř, ale už během minulého roku jsme s ním sehráli velmi dobré zápasy. I když se nám proti němu nevedlo, los je stejný a každý bude mít spoustu sil. Všechny týmy jsou na stejné startovací čáře,“ upozornil Varaďa.

V přípravném období se Ocelářům dařilo. Prohráli pouze v Olomouci, navíc až po prodloužení, zbylé duely vyhráli – dvakrát pokořili Vítkovice, jednou Soči a také Trenčín. V úvodních dvou kláních Ligy Mistrů naopak vybouchli – s Djurgardenem prohráli 1:6 a s Tampere 2:8. V odvetách si vedli o poznání lépe – ve Stockholmu vyhráli 4:3, na ledě Tappary padli až po prodloužení vinou neregulérní branky.

Po zápase jsou emoce daleko větší. Mrzí nás to, ale takový je sport. Budeme se snažit vyhrát další zápasy a uvidíme, jak to dopadne. Věřím, že karma se projeví a postoupíme,“ řekl sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Během dlouhé přestávky nastaly v šatně Ocelářů změny. Rákos s Linhartem zamířili do Hradce Králové, Jank posílil Chomutov, Petružálek se vrátil do Litvínova, Strmeň se vydal do Českých Budějovic a Kvasnica bude střádat zkušenosti za oceánem.

Novými členy kádru se stali brankář Nick Malík (Vítkovice), obránce Martin Gernát (Lozaň), útočníci Roberts Bukarts (Zlín) a Marek Viedenský (Slovan Bratislava). Ze zámoří se vrátil mladý forward Jan Hladonik.

Gernát nám pomůže. Bukarts je střelec, očekáváme od něj góly, věříme, že nám pomůže. Viedenský je dobrým hráčem na buly, dobrý hráč do oslabení a předbrankového prostoru,“ charakterizoval nové spoluhráče kapitán Ocelářů Lukáš Krajíček.

Na marodce zatím zůstávají obránce Vladimír Roth a útočník Martin Růžička, kteří úvodní zápasy sezony s určitostí nestihnou. Do hry by se již brzy měli vrátit Roberts Bukarts a Jiří Polanský. Objeví se ve Werk Areně ještě nějaká posila?

Tým se skládá během celé sezony. Nabídky a skautování hráčů trvá pořád. Musíme vyhodnotit s vedením a trenérem, zda je hráč přínosem a zda zapadne do naší koncepce. Dveře jsou pořád otevřené. Záleží to i na vývoji během celé sezony,“ vysvětlil Peterek.

 

Komentáře