TŘINEC Možná až nečekaně dobře si vedou v divizi florbalisté třineckého týmu FBC Ossiko. V tabulce čtvrté nejvyšší soutěže je nováček prozatím druhý za Šumperkem. „Na nováčka je to hodně dobré,“ přiznává trenér Jiří Kajfosz.

Do roku 2020 jste vstoupili na průběžném druhém místě tabulky. Co vy na to?
Na nováčka je to hodně dobré. Chtěli jsme hrát nahoře, ale že budeme po prvním pololetí druzí, to jsme nečekali. Je to velice pozitivní.

Co vás žene dopředu, je to nováčkovské nadšení?
Může to tak být. Nováčkovský elán hraje svoji roli. Kluci jsou nadšení, že konečně hrají ligu, která už má nějakou úroveň.

A to v nižších soutěžích nebylo?
Nehrálo se tam třikrát dvacet minut, navíc se hrály dva zápasy v jeden den. Teď už to má opravdu florbalové parametry. Hraje se jeden zápas, třikrát po dvacet minut, už je to celostátní soutěž a týmy, které v soutěži jsou, to berou docela vážně. Už to nehrají na žízeň, trénují pravidelně, aby se někam posunuli. V tom je rozdíl.

Co ještě stojí za vašimi úspěchy?
Na novou soutěž jsme se docela připravovali. Ať už v létě pod vedením Fit factory, díky čemuž jsme kondičně dobře připravení. Už i minulou sezonu jsme do tréninku zapracovávali věci, z nichž letos těžíme.

Posílili jste mužstvo?
Řekl bych, že pouze minimálně. V brankovišti je Honza Piško, který k nám přišel z Havířova. Jinak jsme tým doplnili nadějnými juniory, tak jak to děláme každý rok. Chceme to stavět především na našich hráčích.

Zatím jste druzí. Změnily se nějak vaše ambice v průběhu rozehrané sezony?
Před sezonou jsme si řekli, že chceme hrát nahoře. To se nám daří a když teď vidíme, kde jsme, určitě bychom si chtěli zahrát i tu nadstavbovou část o postup do vyšší soutěže, do národní ligy.

Komentáře