Co bych si koupil, dumal mezi regály holub

BYSTŘICE Někde létají pečení holubi do huby, v Bystřici živí na nákupy do supermarketu.

Možná si bílá holubice byla vědoma toho, že je symbolem míru, a tak se naprosto beze strachu producírovala po podlaze Tesca a sem tam zobla nějaký drobek.

Nemáte menší košík?

Pak si vyletěla na limonády a když k ní člověk natáhl ruku, vypadala, že přemýšlí, jestli si nezahrát na papouška a nenechat se podrbat.

Poradíte mi, která limonáda je bez barviv?

„Už je tady dnes podruhé. Přiletá normálně dveřmi a je vidět, že ven do zimy se jí vůbec nechce,“ lamentovaly prodavačky a šly hledat krabici, do které ji chtěly nalákat na zrní.

Mizím bez placení.

„Hodit na ni deku nebo ručník je lepší. Do krabice vám nepřiletí, oni jsou holubi docela chytří,“ radím jim.

Na scénu přišly pytle a akce „holubí hon“ mohla začít. Holubička mezitím zaletěla zkontrolovat pokladnu. „Nevyslala ji náhodou ČOI s minikamerou na krku, aby to tady obhlídla?“ poznamenal jeden zákazník.

Počítáš to správně?

Chvíli to tak i vypadalo. Opeřenec se totiž přemístil na reklamu nad pokladnou, a sledoval dění pod sebou. Pak už ho ženy činu vyplašily a zřejmě pomocí mávání pytlem se jim podařilo vypoklonkovat „ptačí inspekci“ do dveří, které se v tu chvíli otevřely.

Prodavačky v akci.

Holubice se pak usadila na střeše Tesca. Možná vysílala do éteru data, která zaznamenala. A nebo jen přemýšlela, jak se příště v teple udržet o něco déle.

Jana

Komentáře