Co dělat když …

JABLUNKOVSKO Víte, co dělat, když bude po obci pobíhat velký pes a nikdo nebude vědět, komu patří? Volejte úřad, policii nebo hasiče.

Zrovna včera se na nás obrátila jedna žena: „Prosím vás, po Písku běhá obrovský hnědočerný pes, můžete s tím něco udělat? Když půjdou děti ze školy, tak nevím. Teď se pohybuje u mostu, jak se jede od školy směrem na chatu Polanku.“

My novináři můžeme takovou situaci akorát zaznamenat a dát vědět na obec. Jenže nemusíme být zrovna poblíž. Mnohem rychlejší je vytočit rovnou číslo místní úřadu, městské policie – 156 nebo státní policie – 158.

Záleží na situaci a místě, kde se zvíře pohybuje. Například třinecká městská policie odchytává psy pouze na území města a ve Vendryni, se kterou má smlouvu. Jablunkovští strážníci taky jen ve svém katastru.

Ostatní obce si to řeší samy s pomocí dobrovolných hasičů, nějaké firmy nebo mají nasmlouvaného specialistu na odchyt. Shrnuto, podtrženo – pokud v hlavě nenosíte kontakt na obecní úřad a potulující zvíře nevypadá mírumilovně a může být pro okolí nebezpečné, klidně volejte na známá čísla – 158, 150.

Státní policie dá obratem vědět příslušnému obecnímu úřadu za vás a stejně tak hasiči budou kontaktovat dobrovolné kolegy z dané lokality.

Komentáře