Čokoládový víkend je tu

REGION Už máte nějaké plány, co dělat o víkendu? Pokud ne, nechte se inspirovat.  

Čokoláda v hlavní roli

Máte chuť na něco sladkého? Vydejte se do Třince na Čokoládový festival, který přinese kromě degustace a možnosti zakoupit si čokoládové výrobky i výstavu historie čokolády. Akce se koná v kulturním domě Trisia od 11 do 17 hodin.

ŠANCE 1647 

Můžete také zajít v pátek do kina v Jablunkově. Bude zde premiéra šestnáctiminutového dokumentárního filmu, který vypráví o posádce Velké šance. Před projekcí krátkého filmu proběhne přednáška s prezentací, po filmu volná diskuze. Začátek v 17 hodin. Podrobnosti zde.

Toulky přírodou

V Dřevěnce v Mostech u Jablunkova se dnes koná vernisáž výstavy fotografií Miroslava Lipowského „Toulky přírodou“. Díla mosteckého fotografa můžete vidět od 22.2. do 2.4. Setkání s autorem začíná dnes v 16 hodin. Den na to, 23. února se milovníci fotografie mohou v klidu přestěhovat do hospůdky Doma v Dolní Lomné. Tam své snímky představí Jiří Cieslar. Vernisáž začíná v 17 hodin. Co všechno bude na obrázcích, je překvapení, protože autor expozici nazval jen První samostatná výstava.

Konverzujte a dejte si kávu

Chcete se dozvědět něco nového a zdokonalit svou angličtinu? Vydejte se v pátek do třinecké Cafe čítárny. Bude se zde konat Language coffe, tj. pravidelná setkávání se zahraničními dobrovolníky EDS (evropská dobrovolnická služba) zaměřená na konverzaci v angličtině, většinou formou hraní stolních her. Podrobnosti zde.

Trocha literatury

Můžete se také vydat do třinecké knihovny na setkání s Adamem Borzičem. Ten přijede do Třince v rámci projektu Spisovatelé do knihoven. Adam Borzič je básník, překladatel, publicista, terapeut, který už několik let vede literární obtýdeník Tvar. Do světa literatury vstoupil v roce 2008 jako člen básnické skupiny Fantasía. Dále vydal knihy Rozevírání, na cenu Magnesia Litera nominované Počasí v Evropě a nejnověji Orfické linie.

Zjazd Gwiaździsty

W sobotę w Mostach koło Jabłonkowa przebiegać będzie 46. Zjazd Gwiaździsty, czyli zawody narciarskie dla uczniów polskich szkół podstawowych z Zaolzia. W tym roku organizatorem Zjazdu Gwiaździstego jest szkoła podstawowa im. Gustawa Przeczka w Trzyńcu. Oprócz zmagań sportowych uczestnicy będą mogli wysłuchać koncertu i pobawić się z wodzirejem – Smerfetką.

Komentáře