Další nové hřiště v Třinci

TŘINEC V Třinci mají další nové hřiště. Tentokrát na Sosně. Od nového školního roku si na něm můžou zacvičit školáci ze ZŠ Kaštanová a sousední Církevní základní školy. Hřiště bude moci využívat v odpoledních hodinách také veřejnost.

„Hřiště bylo rekonstruováno už s tím záměrem, že bude sloužit také veřejnosti, proto by mělo být otevřeno do večera, ale ještě pracujeme ve spolupráci s vedením školy a organizací STaRS na pravidlech,“ podotkl náměstek primátorky Ivo Kaleta.

Co je nového na hřišti? „Stará rozpraskaná asfaltová plocha byla nahrazena moderním umělohmotným povrchem. Děti mají pro své sportovní a pohybové aktivity nově k dispozici kvalitní víceúčelové hřiště pro míčové hry, kde si mohou zahrát kopanou, florbal, nohejbal či streetball. Nechybí ani běžecká dráha pro běh na 60 m, pískové doskočiště pro skok do dálky a tribuna s místy k sezení,“ popisuje Šárka Szlaurová, tisková mluvčí třinecké radnice.

Na hřišti najdete také odpočinkovou zónu s posilovacími stroji. Nejmenší děti se mohou vyřádit na novém dětském hřišti, kde je domeček se skluzavkou, lanová prolézačka, pohyblivá kladina, houpadlo nebo skákací panák.

Náklady na rekonstrukci si vyžádaly 8,5 milionů korun.

 

Komentáře