Dealeři doufali, že se na malém městě schovají

TŘINEC Mysleli si, že se na „malém“ městě schovají a nikdo na ně nepřijde. Mýlili se. Policie před pár dny obvinila dva dealery, kteří na Třinecku prodávali pervitin a marihuanu.

Starší z dealerů (1992) drogy nabízel od roku 2015. Mezi jeho „klienty“ byli jak stálí odběratelé, přičemž jednomu z nich prodal pervitin nejméně v osmdesáti případech, tak i odběratelé občasní, kteří si zakoupili drogu příležitostně.

„Ve čtyřiceti případech dokonce poskytl marihuanu za protislužbu,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Sikorová.

O rok později se k němu přidal druhý z obviněných, čtyřiadvacetiletý muž z Třince. I on prodal v několika desítkách případů osobám z řad toxikomanů pervitin i marihuanu.

„Muži operovali v garáži, kterou si pronajali začátkem července letošního roku. Při prohlídce kriminalisté nalezli a zajistili marihuanu, pervitin a další předměty užívané k distribuci a zpracování psychotropních látek v podobě digitálních vah a elektrické drtičky. Marihuanu, pervitin ale i extázi, pak našli i ve skrýších v rámci domovních prohlídek,“ doplnila Sikorová.

Pětadvacetiletému muži hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi, a to proto, že byl v posledních třech letech odsouzený za stejný trestný čin. Mladšího z obviněných může soud poslat za mříže až na pět let.

Jana

Komentáře