Den otevřených dveří. Záchranáři uchvátili několik set dětí z Třince a okolí

TŘINEC Děti ze základních škol na Třinecku a Jablunkovsku si včera nadšeně prohlížely resuscitační přístroje i sanitní vozy. V areálu Nemocnice Třinec proběhl Den otevřených dveří Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Den otevřených dveří ZZS MSK spolu s Dnem tísňové linky 155 proběhl na dvanácti stanovištích – v Třinci, Bruntále, Krnově, Frýdku-Místku, Karviné, Havířově, Novém Jičíně, Opavě, Hlučíně, Vítkově a dvou stanovištích v Ostravě.

Zatímco dopolední hodiny hojně využily k návštěvě zejména školy – od mateřských, přes základní až po střední, během odpoledne k záchranářům proudili spíše dospělí nebo celé rodiny.

Zhruba čtyři stovky návštěvníků základny záchranářů v areálu Nemocnice Třinec prošly několika stanovišti. Na nich byli připraveni záchranáři, kteří zájemcům předvedli a učili je správné poskytnutí první pomoci v situaci ohrožení života.

Svou práci předvedli také operátoři. Připomněli zásady správného volání na tísňovou linku, seznamovali veřejnost s výhodami využití tísňové linky 155 a mobilní aplikace Záchranka.

K vidění byla záchranářská vozidla i jejich vybavení, prezentace o činnosti ZZS, návštěvníci si mohli vyzkoušet i některé pomůcky, s nimiž profesionální záchranáři pracují.

Na vybraných stanovištích děti plnily soutěžní úkoly. Za svou aktivitu si mohly odnést pexeso se záchranářskou tématikou. Dospělým návštěvníkům pak byly k dispozici informační materiály o činnosti záchranné služby, operačním středisku, či první pomoci.

Komentáře