Den vítězství. Fotbalový Třinec vyhrál ve Vlašimi a je zachráněný!

TŘINEC Už je to uděláno, už je to hotovo? Přesně tak! Třinečtí fotbalisté mají na dosah solidní osmé místo a především stoprocentní jistotu záchrany. Druhá nejvyšší soutěž v Třinci bude hrát také v sezoně 2019 – 2020.

FC SELLIER&BELLOT VLAŠIM – FK FOTBAL TŘINEC 0:3

Potřebujeme ještě šest bodů,“ řekl po nezdaru v Jihlavě kouč Třince Tomáš Jakus. Jeho tým vyválčil bodů sedm – i navzdory tomu, že se utkal se soupeři namočenými do záchranářských prací i do bojů o postup do baráže o nejvyšší soutěž.

 

Vlašimi se v posledních kolech dařilo. Proti Třinci gólové šance měla, na brankáře Adamušku si však nepřišla. Slezané udeřili hled ve druhé minutě, kdy se poprvé v sezoně trefil Janošík.

Než „Blaničtí rytíři“ stihli vsítit vyrovnávající branku, dorazili je záložník Weber s útočníkem Dedičem, který napnul síť ve čtvrtém po sobě jdoucím utkání.

Zápas nám vyšel podle představ. Kluci to zvládli výborně po taktické stránce a odměnou jim jsou tři body, Celé mužstvo podalo poctivý a pracovitý výkon,“ poznamenal trenér vítězů Tomáš Jakus.

BRANKY: 2. Janošík, 58. Weber, 64. Dedič. Rozhodčí: Petřík. Bez karet. Diváci: 520. Poločas: 0:1.

VLAŠIM: Bačkovský – Pavlík, Šabanov (65. Skopec), Červak, Mizerák – Plachý (60. Novotný), Fortelný, P. Výborný (46. Janda), Blecha – Fotr, Dao.

TŘINEC: Adamuška – Ilko, Bedecs, Šuľa, Janoščín – Omasta (71. Buchvaldek), Vaněk, Weber, Jamnošík (80. Cienciala) – Dedič, Arroyo (46. Samiec).

Komentáře