Derby: Stolní tenisté Jablunkova porazili Dolní Lomnou

JABLUNKOV Okresní přebor ve stolním tenise přinesl sousedské derby, v němž si hráči Jablunkova s přehledem porazili oslabenou Dolní Lomnou.

Tabulkově výše postavený Jablunkov měl od začátku utkání navrch a s přehledem je dovedl do vítězného konce. „Pokud by Dolní Lomná nastoupila s ještě jedním hráčem, který byl zrovna v Praze, utkání by bylo vyrovnanější. Takhle zápas skončil 10:4. Jsme rádi, že jsme vyhráli. Naším hlavním cílem je vyhnout se sestupovým starostem,“ řekl hrající předseda jablunkovského oddílu Vilém Niedoba.

Jablunkovští stolní tenisté si přejí, aby se jich v letošním ročníku netýkaly záchranářské práce. „Rádi bychom hráli v klidném středu tabulky, abychom neměli starosti s udržením. Není nás mnoho, hlavně bychom chtěli vychovat nějaké mladé hráče. To se nám zatím nedaří, protože jakmile se žáci přiblíží k dospělosti, začnou mít jiné zájmy. Vychovat dobrého hráče je opravdu kumšt,“ zdůraznil Niedoba.

Za Dolní Lomnou nastoupili dva matadoři, kteří jinak hrávají za béčko – 71 letý Josef Kantor a o rok starší Roman Pawlowski, zakladatel a hrající předseda oddílu v Dolní Lomné.
Jablunkov má mladší hráče a silnější sestavu. Jeden náš hráč byl nemocný, druhý v práci hlídal prezidenta a další byl na oslavě. Náš nejlepší hráč, Jan Szotkowski, který začal hrát v teprve 12 letech, odešel do Třince, protože si ho vyžádal,“ zmínil Roman Pawlowski.

Dolní Lomnou, která je stabilním účastníkem okresního přeboru, čeká tuhý boj o bytí či nebytí. „Pokusíme se zachránit, ale určitě to nebude jednoduché. Náš hráč Jan Kantor je vojákem z povolání a k dispozici nám je jen jednou za dva týdny,“ uzavřel Pawlowski.

Komentáře