REGION Více než 180 krát od včerejšího rána do dnešního odpoledne museli vyjet profesionální a dobrovolní hasiči z Moravskoslezského kraje do terénu kvůli silným srážkám.

Dnes zasahovali hlavně na Frýdecko-Místecku (78 krát za necelé dva dny) a Opavsku (62), na Novojičínsku (26). Všechny události se naštěstí obešly bez zranění a závažných mat

Jejich činnost po oba dva dny spočívala hlavně v čerpání vody ze sklepů, garáží a dalších přízemních či suterénních částí rodinných domků, vedle toho i čištění kanalizací, propustků, větvemi zanesených koryt potoků a odstraňování bahna z komunikací. Hasiči rovněž monitorovali stoupání hladin některých rozvodněných toků. U větších řek nemuseli zasahovat.

Vodu hasiči například čerpali v na několika místech v Opavě, ve Studénce a také v depu České pošty v Třinci-Oldřichovicích.

Ve třech zbývajících okresech Moravskoslezského kraje – Bruntál, Karviná a Ostrava-město – měli hasiči poměrně klid a od středečního rána do čtvrtečních 14 hodin v součtu pouhých 15 výjezdů kvůli nepříznivému počasí (Karviná 7, Ostrava-město 6, Bruntál 2).

V Českém Těšíně Olza dnes ráno dosáhla třetího povodňového stupně, hladina řeky stoupala až do 12.00 hodin, po kulminaci už začala pozvolna klesat. Na třetím stupni je nyní Olza v Dětmarovicích, na Balinách je již pouze na druhém stupni.

Komentáře