Děti mají na Sosně nové hřiště, je ale blízko cesty. Ochrání nejmenší tento plot?

TŘINEC  Děti na Sosně si mohou hrát na novém hřišti na ulici Sosnové, dospělí se mohou protáhnout na venkovních posilovacích strojích. A jelikož je venku pěkně, všichni si mohli nová hřiště užít hned po otevření.

Na ulici Sosnové se původně nacházely staré kovové herní prvky. Byl tam i kolotoč a pískoviště. Teď děti mají k dispozici hřiště koncipované jako hrad obehnaný dřevěnými palisádami, které budí dojem opevnění.

„Děti se tak mohou cítit doslova jako rytíři a princezny. K zábavě jim slouží sestava několika plošin spojených dřevěnými či lanovými mosty a hlavní věž s různými přístupovými místy. Svou zdatnost a obratnost si navíc mohou vyzkoušet na herních prvcích vytvořených z opracovaných kmenů, na lanovce, dvojité houpačce nebo na skluzavce,“ popisuje Šárka Szlaurová, tisková mluvčí třineckého magistrátu.

A jelikož je na hřišti ještě prostor, v budoucnu se může rozšířit o další prvky. „Investice do dětí se vždy vyplatí. Záleží nám na tom, abychom podporovali jejich zdravý vývoj a dali jim příležitost rozpohybovat se ať už ve školních sportovních areálech, nebo na dětských hřištích,“ uvedl náměstek primátorky Ivo Kaleta.

Velký pozor by ale na ulici Sosnové měli dávat řidiči. Hřiště je sice oploceno, ale plotek je malý a děti ho můžou bez problémů zdolat a vběhnout na silnici.

Novou podobu dostala také herní plocha na ulici Habrové, kde vznikla venkovní posilovna s posilovacími stroji a s několika herními prvky. Zájemci si mohou protáhnout tělo na pěti fitness strojích, děti si vyzkoušejí svou stabilitu a obratnost na „vlnolamu“ a nejmenším slouží rekonstruované pískoviště. V průběhu února budou obě hřiště doplněna ještě o několik laviček.

Celkové náklady na výstavbu a rekonstrukci těchto herních ploch hřišť činily 3 270 000 Kč bez DPH.

Komentáře