Děti rozpohybovaly Jablunkov tancem

JABLUNKOV Několik desítek děvčat (našli se mezi nimi i kluci) se zúčastnilo tradičního tanečního maratonu s názvem Jablunkov v pohybu. Letošní akce pořádaná místním DDM se nesla ve znamení duhy – rainbow dance show.

Páteční odpoledne se skládalo z pěti dvacetiminutových bloků. Začalo dance aerobikem pod vedením Gabky Pyszkové, pokračovalo cvičením Port De Bras, které měla na povel Gábi Lipus. Ve třetím bloku přišly na řadu moderní tance pod dohledem Kamily Walkové, následovaly tanečky Robina a Klárky a závěrečné Dorčino freestyle.

A aby tanečníci vysílením nepadli, organizátoři (akci moderovala Zdenka Szotkowská) pro ně vymezili přestávky, které vyplnila tombola a vystoupení – break dance, Dorka Freestyle a Kamila Epl Chips.

Akce Jablunkov v pohybu se letos konala již po sedmnácté, její zakladatelkou byla Jana Sagitariová. „Snažíme se vnášet nové nápady a posouvat akci o něco dál. Měníme taneční soubory, třeba letos jeden blok vedli instruktoři z letního tábora. Každý rok je tématický, loňský nesl název jen růžová to může být, letos je to duhová taneční show,“ poinformovala Zdenka Szotkowská.

V kategorii rainbow taneční kreace zvítězila Eliška Bulejová před Štěpánem Pilchem a Adélou Szotkowskou.

V kategorii rainbow oblečení byla první Petra Jalowiczorová, druhá Lada Czepczorová a třetí Anna Jahřabáčová.

Rainbow dance star maraton ovládla Michaela Čmielová před Natálií Byrtusovou a Annou Muchovou.

Komentáře