Děti s handicapem pomohly dětem s podobným osudem

JABLUNKOV Děti se speciálními potřebami z Jablunkova podporují svou tvorbou nadaci Fuhara. V pátek na pravidelném setkání ve výtvarném kroužku Arte workshop pro děti s handicapem při DDM Jablunkov tvořily, malovaly sluníčka, které půjdou do dražby. Výtěžek poputuje na konto zmíněné nadace.

Nadace Fuhara podporuje práci denního stacionáře v Keni (furahacentre.org), který nabízí kvalifikovanou péči, jídlo, terapie dětem s dětskou mozkovou obrnou, autismem a Downovým syndromem.   

 – Smyslem našeho dnešního setkání byla myšlenka podpořit nadaci Fuhara, která byla založena Markem Krakusem. Ten žije v Keni se svou ženou a třemi svými dětmi. Právě on začal se záchranou afrických dětí postižených autismem a mozkovou obrnou. Tyto děti jsou pro keňské rodiny prokletím. Často jsou odvlečeny do pouště, kde umírají hladem nebo je roztrhají divoká zvířata. Nadace žije jen z charitativních peněz a už nyní je v denním stacionáři 300 dětí. Je jim poskytováno jídlo, terapie a vzdělání. Funguje zde i adopce na dálku. My jsme našimi malými dílky s velkým nábojem přispěli na pomoc dětem se stejným handicapem, ale složitějším osudem. Naše obrázky poputují do rukou zprostředkovatelky, kterou je Andrea Skupień Kapsia, a která zajistí vydražení obrázků a předání financí do těch správných rukou – sdělila Zuzana Karpecká, která vede kroužek pro děti s handicapem.

Obrázky, které půjdou do dražby, vznikly nejen na workshopu pro děti s handicapem DDM Jablunkov a taky v hodinách výtvarné výchovy Základní škola Jablunkov.

Komentáře