MILÍKOV Oblečení, obuv, hračky, knihy – vše, co naše děti potřebují, bylo možné zakoupit na Dětském bazárku, který se konal minulý víkend v Milíkově.

„Mám doma tři děti, které rostou, potřebují pořád větší a větší oblečení. Kupovat nové se někdy hodně prodraží. Použité oblečení je velmi často kvalitnější než nové z obchodu. Také oblečení, z kterého moje děti vyrostly, může posloužit jiným. Proto vznikla myšlenka uspořádat bazárek,“ sdělila redakci iniciátorka Dětského bazárku Beata Bubiková.

Minulé ročníky proběhly v místním domě PZKO, letošní byl poprvé uspořádán v tělocvičně základní školy. S organizací pomáhají maminky dalších dětí, zapojit se museli i otcové, kteří se během bazárku, ale i příprav, starali o děti.

„V pátek jsme chystaly stoly, věšáky. V sobotu přijímaly věci určené k prodeji, všechno se muselo označit. V neděli se věci prodávají a co se neprodá, se musí vrátit zpět k majitelům,“ přiblížila organizaci bazárku Bubíková.

Výběr byl velmi pestrý, použité věci se daly koupit za velmi atraktivní ceny. Bazárek se z roku na rok těší stále větší oblibě. Do Milíkova přijíždějí maminky až z Třince.

Veškerý výtěžek se rozdělil mezi polskou a českou mateřskou školu.

 

Komentáře