Díky Leguánovi v rokáči lítaly i balíky slámy aneb z kostela před „bubáky“

JABLUNKOV Celý jablunkovský rokáč zhasl a začalo se odpočítávat. Jedna, dvě, tři…. Do toho hrál na plné pecky tvrdý metal. V momentě, kdy zaznělo slovo deset, kapelu Ramstein vystřídal folklór.

Rock Café Southock zažilo v sobotu večer jednu ze svých nejslavnějších akcí. Alespoň co se do pestrosti publika týče. Dokonce se do něj vydali tři starší lidé o berlích a vydrželi tam na celý program.

Díky nápadu muže přezdívaného Leguán, spojili totiž zástupci rokáče metalový klub s folklórními kapelami. A tak na pódiu běžně vibrujícím metalem zaujali místo hudebníci „s housličkami“ nejen z regionu, ale i z Polska.

Starka vybírala na Brazilce

Na výzdobu padlo 12 balíků slámy. Maskoti večera starka se starzykem splnili své role na jedničku. Zatímco starzyk musel odhodit hůl, kterou si při metalu spletl s kytarou, starka mezi lidmi roznášela medovinu a vybírala za ni na brazilskou kapelu Sepultura.

A jelikož by ji v klubu každý rád viděl, ke dvacce za panáka rád přihodil něco navíc. V kuchyni se mezitím chystaly placki a bachora.

„Když se ten nápad poprvé diskutoval, byl jsem trochu na rozpacích. Jsem člen Gorolu a jsme zvyklí na úplně jiné publikum i prostředí. Neuměl jsem si představit, že se všichni najednou ocitneme před „bubáky“ v rokáči. Dobře jsme udělali, že jsme to dotáhli do konce. Celý rokáč děkoval nápadu Leguána ve stoje,“ zmínil manažer klubu Jurek Goryl.

Dodal, že ho potěšilo, když se postarší trojka, které přinesli židle, neustále usmívala a bylo vidět, že se baví.

Alergici, příště bude seno

Druhý nápad vznikl až v průběhu akce. Tak jako se metá z hecu polštáři, hodil Jurek do davu balík slámy. Vzápětí lítaly všechny.

Alergici měli smůlu, ale nikdo si nestěžoval. Ani zpěvák, taktéž alergik. „Příště nachystáme místo slámy seno,“ vzkazuje s nadsázkou Goryl.

Ano, akce měla takový úspěch, že nezůstane jen u vzpomínek. Ten, kdo nebyl, nestihl, nemohl, se může na Folk&Roll – akci, která tady nemá obdoby – těšit další rok.

Jana

Foto: Luboš Trombik

Komentáře