Dnes začíná Mezinárodní divadelní festival Bez H/Granic

ČESKÝ TĚŠÍN, CIESZYN Jubilejní 30. ročník Mezinárodního divadelního festivalu Bez H/Granic přinese během deseti dnů 17 divadelních představení včetně pěti představení pro děti, čtyři setkání, dva koncerty a v rámci doprovodného programu sedm výstav.

Festival Bez H/Granic, který v roce 1990 vznikl z touhy vybudovat mosty porozumění přes hranice v regionu, začne dnes v 19 hod. představením Pokora v podání herců katovického Teatru Śląskiego. Jelikož se jedná o festival mezinárodní, v následujících dnech se na něm představí nejen polské, ale i české, slovenské a maďarské divadelní soubory.

Jubilejní, 30. ročník festivalu se měl původně konat loni, kvůli pandemií koronaviru, stejně jako mnoho dalších kulturních událostí, musel být přesunut na letošní rok.

Nicméně, jak praví přísloví „kdo si počká, ten se dočká“. A letos jsme se dočkali festivalu s velmi rozmanitým programem – od výstav (fotografií, plakátů, vizuální poezie či objektů) přístupných i pod širým nebem, setkání (například v Avionu s Miroslavem Etzlerem a Robertem Jaśkówem) přes koncerty (např. Wojciech Myrczek a Bogusław Kaczmar), divadlo jednoho herce (Pavol Seriš v autorské inscenaci Pozemšťan, Divadlo Bolka Polívky), představení pro děti (např. Příběh malé Lupity González, pražské divadlo Loutky bez hranic), po hudební představení (Gadžové jdou do nebe, Jiří Havelka a kolektiv), představení pod širým nebem (Archa, poznaňský Teatr Ósmego Dnia) či klasiku (Král Lear, spolupráce dvou divadel z Legnice).

Podrobný program festivalu včetně popisů jednotlivých bodů programu najdete zde, stačí také kliknout na reklamní banner festivalu na našich stránkách.

Komentáře