Dny NATO začínají už zítra

OSTRAVA Už zítra tisíce návštěvníků zamíří do Ostravy na Dny NATO. Ty se letos budou konat ve znamení 100 let Československa. 

Stoleté výročí založení Československa a jeho ozbrojených sil se bude odrážet napříč celým víkendovým programem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR.

Vrchol těchto oslav zajistí mimořádný historický průlet 16 typů strojů za tónů Smetanovy Vltavy mapující vývoj vzdušných sil za posledních sto let.

„Tento průlet poskytuje výjimečný pohled na jednotlivé historické etapy, kterými si československé letectvo prošlo, včetně současné letecké techniky operující ve službách Vzdušných sil Armády České republiky,” vyzdvihuje velitel Vzdušných sil AČR brigádní generál Petr Hromek.

Součástí připomenutí sta let od založení Československa a jeho ozbrojených sil bude také speciální průlet vojenského letounu Bronco, který do okolí areálu shodí 200 000 symbolických vlčích máků.

Dnes se v Generálním konzulátu Polska v Ostravě konalo setkání účastníků XVIII Dnů NATO. Pozvánku přijali zahraniční hoste a představitelé české i polské armády, mezi nimi byl také Petr Pavel, který v letech 2015–2018 působil jako předseda vojenského výboru NATO.

Fotogalerie ze setkání v Generálním konzulátu Polska:

Komentáře