Do Jablunkova opět musel vrtulník, muž narazil hlavou na kámen

Ilustrační foto

JABLUNKOV Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly včera, 8. září odpoledne, u kriticky zraněného muže, který při pádu ze srazu narazil hlavou na kámen.

Před šestnáctou hodinou byl pracovníkům krajského operačního střediska ZZS MSK oznámen pád muže v lese poblíž Jablunkova. Na pomoc ihned vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci a k misi vzlétl vrtulník LZS Ostrava.

Pětašedesátiletý muž uklouzl a zřítil se z přibližně pětimetrového srázu, přičemž narazil hlavou na kámen a zůstal ležet v bezvědomí. Nalezen byl v bezdeší a svědkové u něj proto zahájili nepřímou srdeční masáž. Záchranáři po svém příjezdu pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací – za pomoci léků a přístrojového vybavení se jim podařilo obnovit krevní oběh. Pacientovi byla poskytnuta potřebná péče, týmy ZZS ošetřily rozsáhlé poranění hlavy, uložily jej do podtlakové matrace, zajistily krčním límcem a připravily k transportu. Před naložením do vrtulníku však u muže došlo opět k zástavě srdeční činnosti a byla nutná další resuscitace – sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Přestože se záchranářům podařilo muže znova resuscitovat, jeho stav v době předání na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice byl kritický.

Komentáře