Do Třince zavítali školáci z několika evropských zemí

TŘINEC Početnou skupinu žáků a učitelů z různých koutů Evropy přivítal před několika dny v obřadní síni třinecké radnice náměstek primátorky Ivo Kaleta.

Školáky a jejich kantory ze Španělska, Řecka, Lotyšska a Chorvatska hostí v Třinci Jubilejní Masarykova základní škola, která je společně s těmito partnery zapojena do mezinárodního projektu Erasmus+ KA2 s názvem Games for Learning Science. Návštěva magistrátu byla jedním z bodů jejich bohatého programu.

Hlavním cílem dvouletého projektu je zlepšení znalostí a dovedností žáků v oblasti matematiky a přírodních věd, proto se třinečtí školáci spolu se svými zahraničními přáteli vydali také do Ostravy, kde navštívili Velký svět techniky, na programu měli také workshopy a další společné aktivity, podívali se i do Werk Areny. Během své pětidenní návštěvy České republiky zavítali také do Prahy.

V rámci projektu se jedná už o třetí společné setkání všech zapojených škol. První se uskutečnilo ve španělském městě Benetússer poblíž Valencie a druhé v Héraklionu na Krétě.

Komentáře