Do Werk Areny zavítala Sněhurka. Uchvátila všechny – malé i velké

TŘINEC V zemi zdejší muzikál nejkrásnější. Báječné představení, které si užijí jak děti tak dospělí – taková byla ve zkratce Sněhurka na ledě v třinecké Werk Areně.

To byla podívaná, tolik hvězd ve Werk Areně už dlouho nebylo!

Do posledního místa vyprodána hala byla svědkem něčeho úžasného – ledové show – spojení pohádkového příběhu s živou hudbou, zpěvem, bravurními výkony krasobruslařů, vzdušných akrobatů, světelnými efekty, u kterých se až tajil dech.

Celou show zahájil generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek, který vysvětlil spojitost křehké Sněhurky s tvrdou prací ve werku: „Před 180 léty byla postavena první pec na výrobu železa a před 180 léty bratři Grimmové napsali pohádkový příběh o Sněhurce. Proto u příležitosti tohoto významného výročí jsme se rozhodli sáhnout na pohádkový motiv o Sněhurce.

Každá pohádka je kouzelným zrcadlem, které odráží kousek našeho vnitřního světa,“ přivítal všechny režisér ledového muzikálu Jaro Moravčík.

Na muzikálovém zpracování Sněhurky se podílela celá plejáda osobností. V hlavní mužské roli se objevil Tomáš Verner, mistr Evropy v krasobruslení z roku 2008. Za něj alternuje třinecký krasobruslař Lukáš Rakowski, trojnásobný Mistr ČR. Sněhurku ztvárnila někdejší úspěšná česká krasobruslařka, třinecká Ivana Buzková – Hudziecová. Dalších rolí se ujali rovněž talentovaní, ocenění různými cenami, krasobruslaři.

Hudbu složil Vašo Patejdl. Techniku – světelné a zvukové efekty, měl na starost Stano Kušík, světoznámě uznávány odborník, který spolupracuje například s Beyoncé.

V muzikálu vystupují i mladé talenty třineckého krasobruslení, které se ujaly rolí květinek, hvězdiček, pážat, zrcadel. Na muzikálu se v roli trenéra podílí třinecký trenér krasobruslení Czeslaw Sciskala.

Umíte si představit, že i do muzikálu na ledě o Sněhurce jde zakomponovat hokej? Pro tvůrce to nebyl žádný problém, hokej si zahráli trpaslíci, samozřejmě ve werkových dresech.

V premiéře vystoupili i David Gránský a Dara Rolins, kteří nazpívali hlavní role.

Muzikál na ledě oslovuje všechny generace, je nezapomenutelným zážitkem.

Komentáře