Dobrý skutek žáků z Návsí

NÁVSÍ, TŘINEC Žáci Masarykovy základní školy v Návsí v rámci programu školní družiny aktivně podpořili projekt „Jsem Laskavec“. Jinak řečeno zapojili se do oslav světového dne laskavosti  a rozhodli se společně se svými rodiči potěšit dobrým skutkem děti na Dětském oddělení v Nemocnici Třinec.

Vychovatelky ze základní školy v Návsí se nechaly inspirovat nápadem Michaely Badurové z Bystřice, která darovala již několikrát výtvarné potřeby dětem v třinecké nemocnici. A tak v listopadu ve školní družině vznikla sbírka výtvarných potřeb pro děti, které musí trávit svůj čas v nemocničním zařízení. Do sbírky putovaly například omalovánky, pastelky, voskové pastely, fixy, rébusy, knihy, puzzle či foukací fixy.

Sbírku na dětské oddělení naší nemocnice doručili osobně vybraní žáci z pěti oddělení školní družiny v Návsí, v doprovodu svých vychovatelek. Jsme hrdí a velice si vážíme této podpory všech zúčastněných“ sdělila tisková mluvčí Nemocnice Třinec Irena Sikorová Nožková.

Děkujeme, že jste nám umožnili potěšit děti v nemocnici a být součástí rozvíjení emoční inteligence u žáků naší školy, kdy se prostřednictvím těchto laskavých skutků učí konat drobné činy pro radost druhých a tedy i pro sebe,“ doplnila Jana Muchová, vychovatelka školní družiny Masarykovy základní školy v Návsí.

Pravdou je, že laskavost často vnímáme jako vlastnost, která pomáhá druhým. Ve skutečnosti je ale nejvíce prospěšná nám samotným. Proto buďme vstřícní nejen ke svému okolí, ale také sami k sobě. Můžeme tak potěšit ostatní a svému životu dodat smysl. A snad čin žáků z Návsí bude inspiraci i pro ostatní.

 

Komentáře