Docela vydařená rozcvička před bystřickým Zlotem

BYSTŘICE V pátek v areálu bystřického PZKO to pořádně žilo. Hrála „příležitostná“ kapela Contiband složená s regionálních muzikantů, a jelikož na jejím playlistu byly samé polské hity, účastníci akce toho více nazpívali než namluvili.

Koncert pojmenovaný 40 let polského rocku přilákal do areálu PZKO nemalý počet příznivců polské vesměs rockové hudby. Popravdě řečeno páteční koncert se v kalendáriu bystřických společenských akcí objevil trochu znenadání. – Dostal jsem flešku s dvouminutovou nahrávkou kapely Contiband. Po první minutě jsem už věděl, že budeme mít v Bystřici další koncert – přiznal starosta Bystřice Roman Wróbel, který se do pořádání koncertu pustil spolu s Romanem Ruszem.

Kapela Contiband, která vystupuje příležitostně a ve které hrají muzikanti z našeho regionu, má na svém playlistu hity mj. Perfectu, Lady Pank, Budki Suflera či Lombardu. V druhé polovině koncertu polskou hudební nadílku doplnila světovými hity.

Jelikož všichni máme za sebou rok a půl nuceného online života není divu, že účastníci páteční akce se pod scénou do varu dostali poměrně rychle. Jelikož bystřický Zlot se bude konat 4. září dá se říct, že koncert 40 let polského rocku byl takovou rozcvičkou před jednou z největších hudebních akcí v regionu.

Foto: Lukáš Rumpík

Komentáře