Dolní Lomná zve na Podzimní jarmak

DOLNÍ LOMNÁ Ke koupi domácí brambory, vajíčka, dýně, jablka, švestky a hrušky, a také slepice či kachny plus ukázka sokolníků, vystoupení lidových souborů, koncert Café 80, bohatá tombola a domácí regionální kuchyně. Prostě Podzimní jarmark, který začne zítra v Dolní Lomné.

Podzimní jarmark včetně Trhu domácích zvířat se v Dolní Lomné bude konat již potřinácté. Letošní program akce, stejně jako v předchozích ročnících, je velmi bohatý a rozmanitý. Jarmark začne zítra ve 14 hod. vystoupením Folklorního souboru Zaolzioczek. Následně zatančí, zazpívají a zahrají soubory a kapely Bystrzyca, Bezmiana, Mionší a Potasz. Na scéně bude k vidění rovněž divadelní představení Muži v lázních anebo ukázka tradičních řemesel.

Trh domácích zvířat, který návštěvníci najdou v areálu Dolnolomňanského muzea, začne v 15.20 hod. předvedením plemen hospodářských zvířat. V plánu je rovněž mj. ukázka sokolníků a dražba prasete. V 17 hod. začnou závody formanů.

V rámci doprovodného programu návštěvníci jarmarku si mohou prohlédnout výstavu exponátů v prostorách Lomňanského muzea k filmu „Když draka bolí hlava“ nebo se zúčastnit přednášky pojmenované „Šelmy v Beskydech“. Český svaz chovatelů Jablunkov pak přichystal prodejní výstavu, tedy výstavu, na které si lze zakoupit vystavované exponáty v podobě slepic či kachen.

Na podrobný program Podzimního jarmarku vás přesměruje reklamní banner na našich stránkách.

Komentáře