BYSTŘICE Na nedávném světovém šampionátu v mažoretkovém sportu v Praze o sobě daly hlasitě vědět mažoretky z Bystřice.

Mistrovství Světa letos obohatil Světový pohár, který byl určen pro začátečníky a amatéry. Bystřické kadetky vybojovaly postup se třemi choreografiemi. Sólo baton kadetky Beata Čmielova, duo baton kadetky Bára Bojkova a Barbora Kamionová, získaly krásné druhé místo a miniformace kadetek získala titul mistrů Světového poháru. „Jsme na holky neskutečně pyšné a doufáme, že si vybojovaly postupy mezi profesionální skupiny,“ uvedla trenérka Renáta Holmeisterová.

Světový pohár byl začátkem náročného týdne. Od úterý se konalo mistrovství světa, které proběhlo před kamerami ČT sport. „V první den nám soutěžila skupina poms seniorky s choreografii Troja. Tuto disciplínu jsme letos zkusily poprvé a byly jsme vděčné i za pouhý postup na mistrovství Evropy, kde holky získaly 6. místo a postup i na mistrovství světa, kde byly šesté,“ pokračovala Holmeisterová.

Ve čtvrtek soutěžila Barunka Kupcová. Získala titul z mistrovství Evropy, domů si odvezla zlato a postup na mistrovství světa, kde se nenechala zahanbit a získala titul druhé vicemistryně.

Soutěžily rovněž bystřické juniorky s choreografií Mix (kombinace náčiní baton a poms – hůlka a třásně). „Na mistrovství ČR byly páté, na mistrovství Evropy své umístění zopakovaly a světovém šampionátu získaly krásné 4. místo a my trenérky jsme na ně neskutečně pyšné,“ rozplývala se Holmeisterová.

V sobotu soutěžil rodičovský tým z Bystřice, který už má pětiletou historii a zatím každý rok bral na šampionátu medaili. „Každým rokem konkurence roste a náš rodičák patří mezi elitu, každý rok se snažíme konkurovat těm nejlepším. Letošní choreografie byla podle filmu Mumie. V choreografii máme hlavní hrdiny filmu, čtyři mumie jde rozpoznat a díky choreografii také děj samotného filmu,“ vysvětlila bystřická trenérka.

V letošním roce rodiče skončili na mistrovství ČR pátí. Na světový šampionát proto nejeli s velkým očekáváním. „Byli jsme velice překvapení, když nás vyhlásili druhými vicemistry světa. Rodičovský tým si toto umístění určitě zasloužil, jelikož byla letošní choreografie opravdu náročná,“ zdůraznila Holmeisterová a dodala: „Jsem neskutečně pyšná, jelikož za ty roky už mají někteří i zdravotní problémy. Někdy jsem byla opravdu náročná, ale všichni vždy vše zvládli podle mých představ.“

Komentáře