Drama. Hradec odvrátil druhý mečbol

TŘINEC Oceláři měli tři mečboly, po dvou prohrách v prodloužení jim zbyl už pouze jeden. Třinec i přesto vede v sérii 3:2, od postupu do finále ho dělí jediná výhra.

MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:2

Útočník Ocelářů Cienciala, který si přenesl báječnou formu i semifinále, byl prvním střelcem utkání. Východočeši odpověděli dvěma trefami v rychlém sledu, po zásazích Šimánka a Zámorského vedli. Třinečtí to tak nenechali, Svačina srovnal na 2:2. Stejné skóre vydrželo až do 66. minuty, kdy o druhém vítězství Hradce v sérii rozhodl Pavlík.

„Myslím, že to kluci odmakali, chtěl bych jim poděkovat za nasazení. I přesto, že ve druhé třetině jsme měli výpadek, který utkání ovlivnil. Ve třetí třetině jsme si za tím šli, vytvořili jsme si velikánské příležitosti, ale prostě nám to tam nepadlo. Věřím, že na výkon navážeme v nedělním utkání a vyvarujeme se těch chyb, které nás stály zápas,“ nepropadl skepsi hlavní trenér Ocelářů Václav Varaďa.

BRANKY A NAHRÁVKY:  25. Šimánek, 27. Zámorský (Džerinš, Červený), 66. Pavlík (Cingel, Zámorský) – 7. Cienciala (Svačina, Adamský), 37. Svačina. Rozhodčí: Hribik, Lacina – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 6138. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 – 1:0. Stav série: 2:3.

HRADEC: Rybár – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Cibulskis – Smoleňák, Koukal, Červený – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Látal – Cingel, Džerinš, R. Pavlík – Köhler, Dragoun, Šimánek – Vopelka

TŘINEC: Hrubec – Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, Matyáš, Linhart – Petružálek, Marcinko, Rákos – Hrňa, R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala – Kofroň.

Komentáře