Elán se soustředil s elánem

MILÍKOV Předposlední týden v srpnu se na Milíkově konalo pravidelné soustředění TK Elán Třinec.

Tanečníci celý týden pilovali choreografii, techniku, opakovali základní kroky, ale i výraz jednotlivých tanců, učili se nové sestavy. Probíhaly hromadné lekce, ale i individuální.

„Proč na Milíkově? Máme tu skvělé zázemí, k dispozici máme dva taneční parkety, výuka tedy může probíhat současně. Spolupracujeme se externími trenéry nejen od nás, ale i z Polska, a tak se páry na parketech můžou střídat. Přínos externích trenérů je obrovský,“ vysvětlil jeden z trenérů Marek Hila.

První dny trénovali standardní tance,

ve druhé polovině se věnovali tancům latinskoamerickým.

„Ve středu večer jsme zorganizovali pro veřejnost a rodiče malých tanečníků ukázky jednotlivých tanců. Tato akce se setkala s velkým úspěchem. Tanečníci trávili na parketu i osm hodin, ale myslím, že to zvládli s úsměvem a elánem,“ doplnil Hila.

Jak velké, tak i malé tanečníky čeká náročný podzim, každý víkend se konají taneční soutěže po celé České republice. Taneční páry musí získat potřebné body a finálová umístění, aby získaly vyšší třídy, čímž se nominují na mistrovství republiky, kde již samotná nominace znamená úspěch.

Věřím, že taneční páry si ze soustředění odnesly nejen bolavé svaly, ale i spoustu cenných informací, zkušeností a zážitků, které zúročí na tanečních soutěžích,“ uzavřel Bogdan Sikora.

 

Komentáře