Film „Zde jsou sloni“ měl premiéru v Třinci

TŘINEC Jde na kole cestovat po Africe? Jak můžeme pomoct při záchraně slonů? Jak funguje obchod se slonovinou? Je složité dostat se mezi pytláky a překupníky se slonovinou? Je pak obtížné je usvědčit a zatknout? Jak to se slony vypadá do budoucna? Dá se jim pomoci i z České republiky?

Na ty a mnohé další otázky získali odpověď diváci, kteří se zúčastnili celosvětové premiéry dokumentu „Zde jsou sloni“ v kině Kosmos.

Autorem filmu je Arthur F.Sniegon, třinecký rodák, dobrodruh, cestovatel a aktivista, který v Africe pomáhá zachraňovat slony.

Třinecké publikum se zatajeným dechem víc jak tři hodiny sledovalo jeho patnáctiměsíční cestu na kole a na kajaku po státech střední Afriky. Aby poznal a dokumentoval černý trh se slonovinou, masové vyvražďování slonů, a také pytlačení v národních parcích, ujel na kole víc jak pět tisíc kilometrů.

Premiéra dokumentu začala od tradičního křtu, tentokrát neteklo šampaňské, ale kokosová voda. Kromě boje za záchranu slonů návštěvníci mohli obdivovat krásu africké přírody a jejich obyvatel.

Arthur F.Sniegon je zakladatelem a koordinátorem organizace Save-Elephants – záchrana slonů ve střední Africe.

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekDětský den na minigolfu
Další článekFajne rano!