Finálový den si půjdeme užít, říká brankář Hrádku Eduard Wantulok

ČESKÝ TĚŠÍN Vítěze základní části BAHL, celek Monsters, hokejisté Hrádku vyřádili ve třech zápasech. Lví podíl na tom měl brankář Eduard Wantulok. „Takhle hladký průběh série jsme nečekali,“ přiznal gólman po postupu do finále.

V základní části jste střídali lepší zápasy s horšími, v závěru jste nezvládli boj o třetí místo a skončili jste až šestí. A teď vás čeká utkání o titul.
Play-off je o něčem jiném. Kluci se více semkli a zatím nám to klape. Moc bych si přál, aby nám současná forma vydržela i ve finále.

Napadlo by vás, že v semifinále Monsters přejedete 3:0 na zápasy?
Ne, s tímhle jsme nepočítali. Očekávali jsme hodně vyrovnané zápasy. Hlavně ten poslední. Po první třetině se zdálo, že to skončí kdoví kolik, ale soupeř se vzpamatoval, dal góly a bylo to napínavé. Byl to boj až do samotného konce.

Soupeř zabral, nebo vy jste ubrali?
Řekl bych, že jsme polevili. Soupeř dal některé branky se štěstím a to ho nabudilo. Přečkali jsme pětiminutové oslabení, dostali jsme zabrat.

Ve čtvrtfinále jste přešli přes havířovské Torpedo, v semifinále jste si poradili s Monsters. Vyhovují vám ofenzivnější soupeři, kteří nebrání až tak urputně?
Myslím si, že ano, že právě tohle nám sedělo. Oba jsme spíše ofenzivní týmy, myslím si, že se bylo na co koukat. Dopadlo to po nás lépe, ale byly to nervy až do samotného konce.

Na postupu máte obrovskou zásluhu, zachytal jste si pořádně.
Ano, to je pravda, opravdu jsem si zachytal. Myslím si, že takhle nějak by to mělo být. Vzadu je třeba spoluhráče podržet. Mnohdy to bylo se štěstím, to přiznávám.

Můžete se těšit na finálový den v třinecké Werk Areně. Koho si přejete – Kozubovou nebo třinecké Imperators?
Abych řekl pravdu, je mi to jedno. Finálový zápas si každopádně půjdeme užít.

 

Komentáře