TŘINEC Obnovenou premiéru obránce Tomáše Kundrátka, dva zásahy jeho spoluhráče Arona Chmielewského, likvidační zákrok Bretta Flemminga na Milana Douderu a třístý start brankáře Šimona Hrubce přinesl vítězný duel Ocelářů s posledním Chomutovem.

HC OCELÁŘI TŘINEC – PIRÁTI CHOMUTOV 4:1

První hvězdou zápasu byl polský útočník ve službách Třince Aron Chmielewski, autor třetí a čtvrté branky.

Nemám tolik prostoru na ledě, nehraji přesilovky, proto jsem za těch sedm letošních gólů rád. Nejdůležitější jsou naše výhry, ty mě těší ze všeho nejvíce,“ svěřil se hráč utkání Aron Chmielewski.

Ve chvíli, kdy Brett Flemming škaredě zasáhl loktem Milana Douderu a vyřadil ho ze hry, zrovna seděl na střídačce. Kdyby byl na ledě, zřejmě by s chomutovským hráčem „zúčtoval.“ „Řekli jsme si, že to nemůžeme takhle nechat, protože ten hráč si musí uvědomit, že něco podobného si nemůže dovolit, tohle k hokeji prostě nepatří,“ pokračoval Chmielewski.

Flemmingův zákrok rozlítil i trenéra Ocelářů Václava Varaďu. Sice se nechal slyšet, že to nechá na disciplinárce, ale jako hráč by zřejmě vzal spravedlnost do svých rukou a s Kanaďanem si to vyřídil. „Ale to bych se musel asi naklonovat, protože Chomutov tam měl několik pořízků,“ usmál se.

Obránce Milan Doudera má ve tváři sedmnáct stehů a stal se dalším hráčem, který rozšířil třineckou marodku.

BRANKY A NAHRÁVKY: 27. Werek (Růžička, Roth), 37. Marcinko (Musil, Hrňa), 38. Chmielewski (O. Kovařčík), 57. Chmielewski (Galvinš, Werek) – 60. Klhůfek (Marjamäki, M. Svoboda). Rozhodčí: Lacina, Šír – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:4, Flemming 5+do konce. Využití: 1:0. Diváci: 4096. Třetiny: 0:0, 3:0, 1:1.

TŘINEC: Hrubec – Roth, Gernát, Musil, Galvinš, Kundrátek, Doudera, Matyáš – Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Werek, Chmielewski – Dravecký, Hladonik, Christov.

CHOMUTOV: Peters – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Trefný – Klima, V. Růžička, Sklenář – T. Svoboda, Duda, Tomica – J. Stránský, Vantuch, Koblasa – Marjamäki, Klhůfek, M. Svoboda.

 

Komentáře