Bystrzyca Taniec, śpiew i powrót do tradycji. Tak w skrócie można podsumować tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Świętojański, który w minioną sobotę, 20 czerwca, zgromadził w Bystrzycy tłumy miłośników folkloru.
Na uczestników czekał niezwykle intensywny, niemal czterogodzinny maraton występów. Na scenie zaprezentowały się zespoły z bliższych i dalszych stron, ukazując publiczności prawdziwe bogactwo tradycji i kultur. Słoneczna, letnia pogoda dopisała w stu procentach, co tylko podkręcało świetną atmosferę i zachęcało do wspólnej zabawy.
Kulminacyjnym i najbardziej wyczekiwanym punktem programu był uroczysty pochód nad brzeg Głuchówki. To właśnie tam ożyła dawna, magiczna tradycja nocy świętojańskiej: dziewczęta puściły na wodę własnoręcznie plecione wianki, a zadaniem chłopców było ich wyłowienie. Ten widowiskowy element obrzędowy idealnie zwieńczył całe wydarzenie.
Jak wyglądało to wyjątkowe popołudnie pełne folkloru? Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji!






















